SOLÁRIUM – VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI ODE DNE 31.3.2020 JE UKONČEN PROVOZ SOLÁRIÍ

SOLÁRIUM

Dnešní návštěvníci solárních studií chtějí docílit nejen krásného opálení, ale i biopozitivního účinku harmonie fyzické a psychické rovnováhy. Při pobytu na slunci nebo v soláriu vzniká vlivem UV záření v našem těle vitamín D. Kromě zlepšení naší nálady má vliv na stavbu kostí a působí proti vzniku osteoporózy, stimuluje imunitní systém, pomáhá zvyšovat tělesnou výkonnost, působí proti depresím a zlepšuje krevní oběh. A o pozitivním účinku slunečního záření na kožní onemocnění, jakými jsou akné, lupénka či neurodermititida, není třeba jistě nikoho přesvědčovat. Pobyt v soláriu působí proti únavě a vytváří vlastní kožní ochranu proti agresivnímu slunečnímu záření v době dovolené. Prohřátí v soláriu pomáhá při potížích s páteří a revmatismem.

OPALOVÁNÍ V SOLÁRIU

Odborná obsluha solária vám doporučí správný opalovací plán a poradí s výběrem kosmetiky vhodné pro vaši pleť. Při respektování doporučení obsluhy bude opalování v soláriu pro vás příjemné. Po první návštěvě solária si udělejte pauzu 48 hodin, abyste optimálně zjistili, jak vaše pokožka reaguje na opalování v soláriu. Mezi dalšími návštěvami by měl být časový odstup minimálně 24 hodin. Častěji je to i zbytečné jak pro vaši peněženku, tak pro tělo, protože opalovací proces trvá ještě až 24 hodin po opuštění solária! Ideální je slunění obden a po dosažení požadovaného odstínu stačí 1x za týden ho již pouze udržovat. Zjistěte si svůj fototyp a pak zvažte, jaké volit časové intervaly opalování.

Naše solárium dodržuje pravidla bezpečného opalování. Pravidelně měníme trubice solárií a nepřekračujeme jejich životnost. VŠECHNA NAŠE SOLÁRIA SPLŇUJÍ KRITÉRIA NOREM EU !!!

Solárium Extasy

II. STUPEŇ OPÁLENÍ

DOPORUČENÁ DOBA 10 MIN

1 MINUTA = 10 Kč

SPORTARREDO je jediným výrobcem solárií uplatňujících využití vysokotlakých zářičů k celotělovému opalování /12 x 630W + 3 x 1530W/. Díky speciálním filtrům je dosaženo opalovacího spektra nejvíce podobnému slunečnímu záření s odstraněním nežádoucích složek tak, aby náš zákazník dostal maximum z bezpečného opalování. Spodní díl solária je vybaven 20 ks trubic Green 100W. Samozřejmostí je elektrický zdvih víka i mikroprocesorem řízené ovládání.

UltraTan Professional

III. STUPEŇ OPÁLENÍ

DOPORUČENÁ DOBA 10 MIN

1 MINUTA = 12 Kč

SPECIÁLNÍ TRUBICE MAX WRAP SPECIÁLNÍ TRUBICE MAX WRAP

Profesionální horizontální solárium švédského výrobce Ultra Tan. Solária ULTRA TAN jsou známá svým mimořádným opalujícím účinkem, zvláště pak je to nejnovější generace našich solárií. Pomocí počítačově řízené regulace teplot CTC udržuje v soláriu během celého opalování optimální teplotu, což je velmi důležité. V soláriu se nacházejí CENTRÁLNÍ FILTRY, které zabraňují proniknutí nečistotám a prachu, což zajišťuje vždy nejlepší výsledky při opalování.

Toto solárium od ULTRATANU bylo vyvinuto pro profesionály. Je osazeno 38 trubicemi 160W a přídavnými trubicemi pro ruce a ramena. Pro speciální opalování obličeje je použito 15 spaghetti trubic.

Solárium Vega Lux

Italský výrobce solárií, firma SPORTARREDO, navazuje na velmi úspěšnou sérii solárií Ringo novou modelovou řadou VEGA. Vedle nových solárií v nabídce nechybí ani velmi populární solárium v podobě Vega LUX.

základ tvoří 160 W trubice Green, které snižují potřebnou dobu pobytu v soláriu na max. 8-10 minu. Série vertikálních solárií VEGA je vydařenou kombinací moderního italského designu a německé kvality.
Vertikální solária se vyznačují dokonalejším opalovacím účinkem s delší trvalostí opálení a také velmi příznivým regeneračním působením na pokožku.

III. STUPEŇ OPÁLENÍ

DOPORUČENÁ DOBA 16 MIN

1 MINUTA = 12 Kč

NEJČASTĚJŠÍ KLADENÉ OTÁZKY

Je rozdíl mezi opalováním v soláriu a na sluníčku?

Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. UV lampy v soláriu emitují kombinaci UV-A a UV-B záření, která je svým složením spektra záření podobná tomu slunečnímu. Při opalování na slunci hrají nejdůležitější roli faktory jako denní doba opalování, roční období, nadmořská výška, výskyt mraků, emise, blízkost rovníku, odrážející okolní povrch (vodní hladina, písečná pláž, asfalt, sníh…), apod. Můžeme říci, že opalování probíhá v nekontrolovatelném prostředí. Výhodou opalování v soláriu je možnost regulace tohoto procesu: zvolíme si intenzitu UV lamp (typ solária) a nastavíme si opalovací čas vhodný pro náš fototyp.

Jak často se můžeme opalovat?

Food and Drug Administration (1986) doporučuje dodržovat 48 hodinový interval mezi návštěvami solária. K dokončení jednoho procesu pigmentace je potřeba poskytnout pokožce určitý čas. Další opalování (nastartuje další pigmentaci) v průběhu 24 hodin by mohlo vyvolat nekontrolovatelné spálení kůže. Maximální pigmentace pokožky můžeme dosáhnout postupně během 8 až 10 opalování při dodržování 2 až 3 denních intervalů a opalovacích časů dle tabulky (časy se postupně prodlužují). Pak se doporučuje na cca týden opalování vynechat zcela a poté stačí 1-2 sluneční lázně týdně k udržování dosažené barvy.

Proč je důležité vytvářet "základní opálení"?

Mírná expozice UV-B záření pomáhá vytvářet přirozenou bariéru pokožky (obranný mechanismus kůže), která chrání tělo před nadměrným UV zářením. UV-B záření stimuluje tvorbu melaninu, který jako „čepička obklopí“ jádro buňky a tím chrání její DNA (pigmentace) a zároveň působí na vytváření takzvané sluneční mozolnatosti – zesílení pokožky. Jestliže se vytvoří optimálně obě vlastní kožní ochranná opatření (pigmentace a zesílení), lze dosáhnout dvojnásobného až čtyřnásobného zvýšení ochranné kapacity pokožky. Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. Opalování v soláriu je proto dobrou přípravou na dovolenou na slunečních plážích či horách. Pokud není tato přirozená ochrana vytvořená a nepoužíváme vhodný ochranný opalovací krém (sunscreen), může dojít ke spálení kůže a zničení DNA v buňkách pokožky. Opakované spálení způsobí buněčný rozpad těchto buněk místo jejich reprodukce.

Je nebezpečné nosit kontaktní čočky v soláriu?

Neexistují žádné známé důvody, proč by se nemohly nosit kontaktní čočky během opalování v soláriu. Když jsou oči zavřené a vhodně chráněné ochrannými brýlemi, UV záření je blokováno před pronikáním do očí, popřípadě kontaktních čoček. Teplo, které vzniká při opalování, však může způsobit majitelům kontaktních čoček vysychání očí a nepříjemné pocity. Tak jak ošetřujeme po opalování pokožku hydratujícími prostředky, tak Ti z Vás, kdo nosí kontaktní čočky, mohou použít oční kapky dle doporučení svého očního lékaře.

Musíme mít při opalování v soláriu ochranné brýle?

Ano, ochranné brýle (určené pro opalování v soláriu), které jsou odlišné od běžných slunečních, by měl mít každý, kdo se v soláriu opaluje.

Proč se kůže neopálí na všech místech stejně?

Pihy a skvrny obsahují zvláště hodně hnědnoucích pigmentů a tmavnou proto rychleji. Kožní partie, na kterých se leží, jsou hůře prokrveny a chybějící kyslík z krevního oběhu může vést k pomalejší tvorbě pigmentu. Ani obličej se neopaluje tak dobře, protože má od přírody silnější zrohovatělou vrstvu – speciálně na ochranu proti UV záření. Na dosažení opálení „bez otlačených míst“ se proto zvláště hodí kombinovat horizontální opalování s vertikálním. Také se doporučuje občas se nadzvednout a nechat místa, na kterých ležíme prokrvit.

Je nebezpečné se opalovat v těhotenství?

V těhotenství jsou ženy z pochopitelných důvodů opatrné a mají obavy z možných následků při opalování v soláriu. Těhotenství ale v žádném případě nevylučuje možnost opalování v soláriu. Pouze tehdy, máme-li z lékařských důvodů vynechat i přírodní slunce, musíme se potom vzdát i umělého opalování. Všechny ostatní budoucí matky mohou navštěvovat solárium bez obav. Opalovací časy by měly zůstat krátké, aby se zamezilo nadměrnému zatížení organismu.

TYPY KŮŽE

TYP I

Označení:  Keltský typ I (2%)

Popis: Kůže velmi světlá, pihy hojné, vlasy červenavé nebo blond, oči modré – šedé

Působení slunečního úpalu: vždy

Zhnědnutí: žádné

TYP IV

Označení: Evropan s tmavou kůží (8%)

Popis: Kůže světle hnědá nebo olivová, pihy žádné, vlasy tmavě hnědé, oči tmavé

Působení slunečního úpalu: zřídka

Zhnědnutí: rychle a hluboko

TYP II

Označení: Evropan se světlou kůží (12%)

Popis: Kůže světlá, pihy vzácně, vlasy blond až hnědé, oči modré, zelené, šedé, hnědé

Působení slunečního úpalu: téměř vždy

Zhnědnutí: mírné

TYP V

Označení: Severoafrický typ

Popis: Kůže tmavě hnědá, pihy žádné, vlasy tmavé, oči tmavé

Působení slunečního úpalu: velmi vzácně

Zhnědnutí: velmi rychle a hluboko

TYP III

Označení: Evropan s tmavou kůží (78%)

Popis: Kůže světlá až světle hnědá, bez pih, vlasy blond až hnědé, oči šedé, hnědé

Působení slunečního úpalu: mírně

Zhnědnutí: Progresivně

TYP VI

Označení: Jihoafrický typ

Popis: Kůže velmi tmavá, pihy žádné, vlasy černé, oči tmavé, černé

Působení slunečního úpalu: velmi vzácně

Zhnědnutí: vždy se vyskytuje

 • Předpokladem šetrného a dlouhotrvajícího opálení je pravidelné používání kvalitní solární kosmetiky, která obsahuje velmi účinné látky např. tyrosin, beta-karoten, které znatelně podporují zhnědnutí a urychlí vaše opálení, které vydrží déle (výběr dle doporučení obsluhy).
 • Určení fototypu vaší pleti a této skutečnosti přizpůsobit šetrnou frekvenci a délku opalování. Důležité po celou dobu opalování.
 • Začnete-li s opalováním zcela nově nebo po delší pauze, je optimální a účinné – opalování každý druhý až třetí den a prodlužovat délku opalování o 1-3 minuty dle fototypu (např. pondělí = 6minut, středa = 8 minut, pátek = 10-11 minut, neděle = 12-15 minut) po dobu než budete spokojeni s vaším odstínem opalování.
 • Pro stálost vašeho opálení je důležitá tzv. „udržovací kůra“, opálení 1 x 2 týdně dle potřeby a fototypu Vaší pokožky. Průměrná délka opalování podle nových norem v udržovacím cyklu je 15 – 23 minut.
 • Po dobu cca 2 hodin po opalování se nedoporučuje koupání z důvodu vysokého obsahu chlóru ve vodě, který má za následek pozastavení opalovacího procesu (pigmentace) a bělení kůže. Doba, po kterou opalovací proces působí na kůži je až 24 hodin.
 • mezi opalováním dodržujte pauzu 48 hodin, vaše kůže totiž pigmentuje 2 dny
 • nepřekračujte délku a frekvenci opalování v soláriu vhodnou pro fototyp vaší pleti
 • navštivte solárium maximálně 50x za rok při maximálním opalovacím čase
 • chraňte si oči pomocí speciálních ochranných brýlí (zdarma k zapůjčení)
 • nekombinujte opalování v soláriu a na slunci v jednom dni
 • před opalováním odložte veškeré šperky
 • před návštěvou solária nepoužívejte make-up a parfémy
 • na opalování použijte výhradně solární kosmetiku (udržuje barvu opálení mnohem déle)

Pokud budete mít jakékoli pochybnosti ohledně opalování se v soláriu, nebo jste nenalezli odpověď na vaši otázku, rádi vám u nás v soláriu poradíme.

Opalování dle nových norem EU 0,3W/m2

Nenanášejte na kůži opalovací krémy. Používejte speciální kosmetiku pro slunění v soláriu

 • Doporučujeme solární kosmetiku, která pomáhá přirozenému hnědnutí, ale i chrání a regeneruje pokožku. Kosmetiku si můžete vybrat s naším personálem při první návštěvě. V nabídce jsou i testovací balení na jedno použití.
 • V solárním studiu jsou k dispozici nápoje k zakoupení.
 • Doba opalování v soláriu je cca 6-20 minut dle intenzity a typu Vaší pokožky. Poprvé nastavíme solárium dle vašeho fototypu kůže, při dalších návštěvách již dle vašeho opálení.
 • Pokud nemáte rádi polohu v leže, můžeme nabídnout i solária na stání.
 • Ochranné brýle na oči obdržíte u našeho personálu před sluněním a je třeba je vždy používat.

CHCETE SE OBJEDNAT? VOLEJTE (+420) 608 003 999